SchodołazyCzłowiek nigdy nie wie, jaki los go w życiu czeka. Koleje losu są tak różnorodne, że częstokroć przydarzają nam się tragedie, których nikt z nas się nie spodziewał. Człowiek z dnia na dzień, może zostać całkowicie bądź częściowo niepełnosprawnym i wtedy schodołaz to niezbędny przedmiot by pokonać schody.

W takich sytuacjach człowiek jest zależny od innych osób. Stopnie niepełnosprawności są różnorodne. Niekiedy człowiek jest zależny od innych, a czasami ma niesprawne tylko nogi, jednakże i w tym czasie potrzebuje pomocy innych.

schodolaz kroczacy krzeslem

Dla kogo schodołaz?


soba niepełnosprawna musi posiadać budynek dostosowany do swoich potrzeb, tak by mogła się bez ograniczeń poruszać po całym domu. Jeżeli jednak mieszka w budynku piętrowym, wówczas musi pomyśleć o sposobie, w jaki by się mogła poruszać po schodach. Oczywistym jest, że najlepszym rozwiązaniem byłoby posiadanie windy, ale jeżeli nie ma możliwości zamontowania windy idealnym rozwiązaniem będzie schodołaz dla osób niepełnosprawnych.

Idealnym rozwiązaniem będzie schodołaz dla osób niepełnosprawnych.


To niesłychanie wygodne rozwiązanie, które jest niezastąpione w domach piętrowych. Pozwala na transportowanie po schodach osoby poruszające się na wózkach inwalidzkich. To w pewien sposób zastapienie windy, w której można wygodnie przemieszczać się..

Schodołazy, to często niezbędna inwestycja. Mimo, że urządzenie takie jest niesłychanie drogie, to bez niego osoby niepełnosprawne, często nie umiały by sie poruszać. Schodołazy są bardzo efektownymi urządzeniami. Należałoby postawić w tej kwestii na sprawdzonego sprzedawcę i producenta, aby mieć pewność, że przyrząd będzie niezawodny i bezawaryjny.

Transport po schodach osób na wózku inwalidzkim


Takie urządzenie musi być bezawaryjne, ponieważ osoba niepełnosprawna powinna czuć się komfortowo w czasie korzystania z niego. Zwykłe schodołazy są przeznaczone do schodów prostych i krętych. Dobrym rozwiązaniem dla osoby niepełnosprawnej, będzie też schodołaz kroczący. To kolejny sposób na to, by móc przetransportować osobę niepełnosprawną po schodach, bez potrzeby montowania drogich wind.

Często tego typu schodołazy, są wypożyczane dla osób, które tymczasowo wymagają takiego transportu po schodach, z powodu np. jakiegoś wypadku. Ze względów ekonomicznym jest to korzystne rozwiązanie, ponieważ takie urządzenie jest bardzo drogie, zaś dzierżawienie jest mniej kosztowne

Schodołazy w życiu osoby niepełnosprawnej


Taki sprzęt może zaktywizować osobę niepełnosprawną i znacznie ulżyć osobom, które zajmują się osobami chwilowo bądź stale chorymi. Schodołazy można nabyć w wielu miejscach, w tym w sklepach internetowych, w których ceny są atrakcyjne.