Zamów w online www.esklep-medyczny.pl

Haluksy


Co to są halluksy?


Co kryje się pod tajemniczo brzmiącą nazwą halluksy? Wiele osób o nich słyszało, ale niewiele potrafi prawidłowo określić, czym one właściwie są. Halluksy to nic innego, jak bolące guzy, pojawiające się na boku stopy.
Bardzo często występującym objawem przy halluksach, jest odchylony duży palec, w kierunku mniejszego palca. Nieleczone halluksy mogą powodować stałe zmiany kostne, które wiążą się z nieprzemijającym bólem.

Czy halluksom można zapobiegać?


Oczywiście, że tak. Jest wiele dostępnych metod, aby sobie z nimi radzić. Jedna z nich to aparat na halluksy. Wprawdzie ten bolący guz nie jest niczym strasznym, a jego obecność nie wywołuje żadnych konsekwencji, to jednak związany z nim ból, może skutecznie odbierać radość codziennego życia. Hallufix to jedna ze skuteczniejszych metod, dzięki którym można redukować halluksy i zmniejszać związany z nimi ból. Halluksy często są dziedziczone, podobnie jak dziedziczone są inne cechy – kolor oczu czy włosów oraz rysy twarzy.

halluksy aparat Aparat na halluksy

to bardzo dobra metoda, polecana wszystkim, którzy zmagają się z tym dokuczliwym problemem. Mając do swojej dyspozycji bunito, zmniejszenie bólu staje się nie tylko łatwe, ale również szybkie do wykonania. Ze względu na swoje kompaktowe rozmiary i prostotę w użyciu, hallufix idealnie nadaje się do stosowania nie tylko w domu, ale również w podróży – na przykład w czasie wakacyjnego wyjazdu.

Kto jest najbardziej narażony na haluksy?


Ta wiadomość nie będzie miła – kobiety. Naukowcy dopatrują się przyczyny w tym, że kobiety noszą buty na wysokich obcasach, z wąskimi noskami. Sprawia to, że palce są ściskane ku sobie. Unikanie takiego obuwia to jedna z lepszych metod, aby halluksy ci nie doskwierały. Jeśli jednak zauważyłeś już u siebie takie objawy, pamiętaj o tym, że aparat na halluksy może być twoim wybawieniem.

Jego niewielka cena i duża dostępność w licznych punktach sprzedaży, zachęca do jego zakupu i przetestowania. W ekstremalnych przypadkach, mocno rozwinięte halluksy mogą w znaczącym stopniu utrudniać poruszanie się pieszo – na przykład dlatego, że niemożliwe staje się założenie na stopę obuwia.